تبریز- رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی از افزایش ۱۷ درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان از ۲۵ اسفند ماه تاکنون خبر داد.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از خبرگزاری مهر،سرهنگ رضا کریمی نژاد : طرح نوروزی پلیس راه آذربایجان شرقی از ۲۵ اسفند ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد و باتوجه به رصد و کنترلی که از طریق تردد شمارها انجام می‌شود، تاکنون ۱۷ درصد شاهد افزایش سفرها بوده‌ایم.

وی ادامه داد: آزادراه «زنجان-تبریز»، «تبریز-ایلخچی»، «تبریز-مرند» و «تبریز-ارومیه» از پرترددترین جاده‌های استان بوده‌اند که ۸۰ درصد تردد در این محورها انجام شده است.

وی افزود: حدود ۲۲۰ تیم ارتقا ایمنی در جاده‌ها مستقر شده‌اند که ۶۵ تیم آنها به صورت کنترل نامحسوس هستند و خودرو امدادی و نجاتی نیز در جاده‌ها مستقر هستند.

کریمی نژاد خاطرنشان کرد: امسال نیز در برخی محورها محدودیت اعمال شده است، از جمله محور «مراغه-هشترود» که از ساعت ۹ شب تا ۷ صبح تردد ناوگان حمل بار ممنوع است همچنین در محور «بستان‌آباد-سرچم» و آزاد راه «سهند-تبریز» نیز تردد انواع ناوگان حمل بار در کل ایام نوروز ممنوع اعلام شده است.

وی در پایان تاکید کرد: قبل از شروع سفر از سالم بودن وسائط نقلیه مطمئن شده و از وضعیت جوی هم مطلع شوند و اطلاعات کامل را با شماره‌گیری ۱۲۰ یا ۱۴۰ راهداری بدست بیاورند و امکانات مورد نیاز را به همراه داشته و از رفتارهای مخاطره آمیز و عجله پرهیز کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر