تهران- ایرنا- مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کمبود شیرخشک در بازار و عرضه آن با کد ملی را شایعه و جوسازی در شبکه های اجتماعی عنوان کرد و افزود: امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش تولید شیرخشک در کشور داشته ایم.

به گزارش انعکاس بناب،فرامرز خدایان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با اینکه در حال حاضر کمبود شیرخشک در بازار وجود ندارد و توزیع آن هم با استفاده از ظرفیت شرکت های پخش انجام می شود اما، متاسفانه در این زمینه برخی در شبکه های اجتماعی جوسازی می کنند که شیرخشک نایاب شده است.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از صنایع حتی بیش از ۴۰ درصد ظرفیت تولید را افزایش داده اند؛ البته ممکن است تعداد محدودی شیرخشک با برندهای خاص در داروخانه ها موجود نباشد که در این زمینه نیز سودجویی می شود و ما به این موضوع رسیدگی می کنیم.

 

خدایان با بیان اینکه نیاز به واردات شیرخشک نداریم، تصریح کرد: مشکل خاصی در تولید این محصول و همچنین مواد اولیه آن نداریم.

 

مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در مورد برخی گمانه‌زنی ها در مورد صادرات شیرخشک تولید ایران به کشورهای همسایه که از آن به عنوان عامل کمیاب شدن این کالا یاد شده است، اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد زیرا اولویت تامین نیازهای داخلی است و وقتی در کشور به شیرخشک نیاز داریم، هیچ دلیلی برای صادرات این محصول به برخی کشورها از جمله پاکستان و افغانستان وجود ندارد.

 

وی شیرخشک را از اقلام ضروری دانست و گفت: شایعه عرضه شیرخشک با ارائه کدملی صحت ندارد و اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

 

صبح امروز چهارشنبه (۱۳ اردیبهشت) در برخی صفحات و کانال های فضای مجازی خبری مبنی بر نایاب شدن شیرخشک و عرضه آن با کد ملی منتشر شد.