روکش آسفالتی کمربندی شهرستان بناب بطول 10 کیلومتر و با اعتبار 25 میلیارد تومان در ردیف اعتبارات ملی در هفته مبارک دولت شروع شد.

به گزارش انعکاس بناب؛ اجرای روکش آسفالتی در حد فاصل میدان امیر کبیر تا پلیس راه بناب – تبریز در محدوده کمربندی شهرستان بناب اجرا می شود هدف از اجرای روکش آسفالتی هموار نمودن مسیر برای تردد ایمنی وسائط نقلیه عبوری از محور می باشد.

با اجرای این طرح آرامش خاطر رانندگان فراهم و استهلاک و مصرف سوخت وسائط نقلیه کاهش پیدا می کند و از همه مهم تر شاهد افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای خواهیم بود.

علاوه بر پروژه یاد شده بهسازی و تعریض و جدول گذاری جاده بناب – زاوشت با اعتبار ۷ میلیارد تومان شروع شده و هدف از اجرای این طرح افزایش ضریب ایمنی جاده و نیز هدایت آبهای حاصل از بارندگی به رودخانه قوبی چای می باشد با احداث این طرح مشکلات ایمنی جاده ای و آب گرفتگی چندین ساله جاده بناب – زاوشت و روستاهای بالادست مرتفع می شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بناب، گفت: اجرای روکش آسفالتی بزرگراه عجب شیر به سمت بناب (حوالی نیروگاه حراتی سهند بناب) بطول ۳ کیلومتر با متراژ ۳۳۰۰۰ هزار متر مربع با اعتبار ۸ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

ادامه این محور بطول ۶ کبلومتر در سال گذشته آسفالت ریزی شده بود و نیز آسفالت راه روستایی شورگل بطول ۲ کیلومتر با متراژ ۱۲۰۰۰ هزار متر مربع در ردیف اعتبارات استانی با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد تومان در هفته مبارک دولت به بهره برداری رسیده است.

با اجرای این طرح دست انداز و وضعیعت نا مطلوب آسفالت راه روستایی شورگل هموار گردیده است و این امر آرامش خاطر مسافرین و رانندگان عبوری از محور گردیده است و مشکلات عبور و مرور استفاده کنندگان از راه علی الخصوص مشکلات اهالی روستای شورگل مرتفع شده است.

علاوه بر پروژه های یاد شده اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در طی دو سال گذشته ۲۶ کیلومتر از راههای روستایی شهرستان بناب را آسفالت ریزی نموده است و اعتبار که برای این پروژه ها در ردیف اعتبارات استانی هزینه نموده بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان بوده است.

همچنین ۱۵ کیلومتر از راههای شریانی شهرستان در طی این مدت آسفالت ریزی شده است اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان بوده و این امر سبب ارتقاء ایمنی جاده های شریانی و روستایی شده و بدلیل افزایش ایمنی، تصادفات جاده ای به حداقل ممکن کاهش یافته است.

ورودی و خروجی محورهای مواصلاتی بطول ۷ کیلومتر با اعتبار ۸ میلیارد تومان در طی ۲ سال گذشته به سامانه روشنایی تجهیز گردیده است اجرای این طرح موجب شده است تصادفات در ورودی و خروجی شهرستان بناب به حداقل ممکن رخ بدهد.

حذف ۴ نقطه پرحادثه در راههای روستایی چپقلو و شهر خوشه مهر و روشت بزرگ در طی سال گذشته و جاری اتفاق افتاده است بدلیل ساماندهی نقاط پر حادثه ضریب ایمنی جاده ای در محل های مورد نظر افزایش یافته است که امنیت و ایمنی مترددین جاده ای فراهم گردیده است.

بعد از اتمام آسفالت کمربندی شهرستان بناب، اجرای روکش آسفالتی بزرگراه بناب – مراغه توسط پیمانکار کمربندی با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان شروع خواهد شد.

همچنین اجرای روکش آسفالتی بزرگراه بناب – ملکان ورودی و خروجی شهر بناب توسط پیمانکار دیگری با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد.

پروژه های اجرا شده یا در دست اجرا با پیگیری و مساعدت های بی وقفه مسئولین محترم شهرستانی و استانی محقق شده است جای دارد از زحمات مسئولین محترم تقدیر و تشکر بعمل آید.