تبریز- ایرنا- کارشناس و پیشکسوت فوتبال تبریز با تمجید از عملکرد سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: خمز با حضور خود در فوتبال ایران نشان داده است که به هیچ عنوان مربی سفارش پذیر نیست.

به گزارش انعکاس بناب به نقل ازخبرگزاری ایرنا،امیر احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مربی اسپانیایی با توجه به داشته های خود در تیم از نفرات مختلف به بهترین شکل ممکن استفاده می کند و در این میان آمادگی فنی، روحی و روانی بازیکنان برای حضور در ترکیب اصلی اولویت اصلی خمز است.

وی توانمندی های خمز در زمینه فنی و فوتبالی و همچنین روان شناختی را بسیار بالا توصیف و اظهار کرد: در فصل گذشته با وجود اینکه به لحاظ نفرات تراکتور از ظرفیت های مناسبی برخوردار نبود، اما این سرمربی با توانایی های خود نتایج بسیار درخشان کسب کرد و سهمیه آسیایی را گرفت.

احمدی دلیل اصلی ناکامی های بازی های اول تراکتور در فصل جدید را سنگین بودن و رقبای قوی و نیز نبود هماهنگی های لازم بین نفرات تیم بیان کرد و ادامه داد: قرار گرفتن در همان سه هفته اول مقابل سپاهان، پرسپولیس و شارجه برای هر تیمی که بیش از ۸۰ درصد نفرات آن نسبت به فصل قبل تغییر کرده است، بسیار خطرناک و سخت است.

وی با ستایش از همراهی و همدلی هواداران با سرمربی و باشگاه تراکتور، صبر و تحمل را بهترین اسلحه در برابر رقبای لیگ برتری خواند و یادآور شد: من اطمینان دارم که با وجود سرمربی کاربلد و حرفه ای و نیز نفرات زبده در خطوط سه گانه، تیم تراکتور رفته رفته در جریان بازی های لیگ برتر جا افتاده و نتایج مطلوبی کسب می کند.

احمدی یکی از مزیت های بزرگ و مهم پاکو خمز را تصمیم گیری نهایی او درباره مسایل فنی تیم عنوان و اضافه کرد: این مربی برای کسب نتایج مناسب بیشتر و بهتر از همه حساس است و هواداران باید با هوشمندی و بردباری اجازه دهند تا تدابیر تاکتیکی وی در تیم جا بیفتد.

وی چند هفته آینده از بازی های لیگ برتر را بهترین فرصت برای تراکتور برای بازگشت به جمع مدعیان دانست و گفت: با توجه به بازی های راحت تر این تیم تا هفته دهم و ایجاد هماهنگی های لازم بین نفرات، تراکتور به شرایط آرمانی باز خواهد گشت.

احمدی کسب ۲ برد در بازی های گذشته را نشانه های پیشرفت تراکتور برشمرد و با اشاره به بازی های مالکانه این تیم، افزود: خط هافبک قدرتمند، خط دفاعی مستحکم و بازسازی روحی و روانی دروازه بان در ۲ بازی گذشته از نقاط مثبت عملکرد این تیم بوده است.

به گزارش ایرنا، تیم تراکتور با ۶ امتیاز در رده ششم جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارد.

این تیم در هفته پنجم روز چهارشنبه برابر با ۲۹ شهریور در تهران به مصاف هوادار می رود و سپس در هفته های ششم، هفتم، هشتم و نهم به ترتیب مقابل شمس آذر قزوین، آلومینیوم اراک، ذوب آهن اصفهان، نساجی قائمشهر قرار می گیرد.