تهران- ایرنا- ملی‌پوش وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران نخستین فینالیست کشورمان در مسابقات جهانی صربستان لقب گرفت.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسابقات مرحله نیمه‌نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سالن اشتارک آرنا شهر بلگراد در حال برگزاری است. مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان نخستین گزینشی المپیک به شمار می‌رود که در آن ۳۰ سهمیه بین کشورهای مختلف تقسیم می‌شود. پنج نفرات برتر ۶ وزن المپیکی جواز حضو در پاریس را کسب خواهند کرد.

علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم با غلبه بر حریفی از مولداوی به فینال مسابقات این وزن رسید. مهمدی برای رسیدن به دیدار نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم موفق شد برادو از مولداوی را با نتیجه پنج بر یک شکست دهد و نخستین فینالیست کشتی فرنگی ایران در جهانی بلگراد لقب گرفت.

در پیکارهای در وزن ۸۲ کیلوگرم، علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کوواسویچ از صربستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. ملی‌پوش خوزستانی کشتی فرنگی ایران که با قرعه سخت حریف اوکراینی در مرحله یک چهارم نهایی روبه‌رو شده بود در این مرحله مقابل یاروسلاو فیلچاکوف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۴ بر یک به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

پیش از مهمدی، پویاد دادمرز با شکست سه بر دو برابر عزیزلی از جمهوری آذربایجان نتوانست به دیدار نهایی وزن ۵۵ کیلوگرم برسد. از دقایقی دیگر نیز، امین میرزازاده در نیمه‌نهایی سنگین وزن با حریفی از کوبا روبه‌رو می‌شود.