استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تولیدکنندگان و صنعتگران نباید احساس تبعیض کنند.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از خبرگزاری فارس، عابدین خرّم ظهر امروز در مراسم نکوداشت روز جهانی استاندارد اظهار کرد: آنها به هر کاری که دست می‌زنند، به بهترین وجه آن را به سرانجام می‌رسانند؛ در حوزه ساخت و مهندسی، استان مهمی در کشور هستیم که باید برای حفظ این وضعیت با  به‌کارگیری و تشخص دادن به بهترین نیروی کار بکوشیم.

وی افزود: تولید و صنعت، میدان رقابت‌هاست و هر کس دوام بیشتری در آن داشته باشد مورد تحسین است و کالایش مورد اقبال مردم قرار می‌گیرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید از آنهایی که در الگو شدن و نمونه ماندن در حوزه تولید و صنعت سبقت گرفته‌اند، تشکر کنم، ادامه داد: این‌ها امتیاز جامعه تولیدکنندگان صنعت تبریز را در سطح ملی و بین‌المللی ارتقا داده‌اند.

وی بیان داشت: اینکه این عده همواره در حال کارآفرینی، ابتکار و نوآوری هستند و تحول می‌آفرینند و با آن اعتماد مشتری و اطمینان او را جلب می‌کنند، جای قدردانی دارد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان‌شرقی گفت: از همه آنهایی که تلاش کرده‌اند تراز تولید و‌ کیفیت خود را نسبت به سال قبل بالا ببرند، قدردان بوده و مطمئن هستم همه تولیدکنندگان و صنعتگران استان در این مسیر گام بر می‌دارند.

خرّم یادآور شد: از آنهایی هم که در سازمان استاندارد ایران و  زیر مجموعه آن در آذربایجان‌شرقی، خط‌کش ارزیابی‌شان را برای بالا آمدن بهترین‌ها  تنظیم می‌کنند و با نگاه تخصصی و‌ کارشناسی و تطبیق‌گرایانه اقدام می‌کنند تا احساس تبعیضی به تولیدکنندگان و صنعتگران استان دست ندهد، سپاسگزار هستم.

وی ادامه داد: کارشناسان متخصص و اهل علم، فکراندیشه، تجربه و تولید برای  انتخاب بهترین‌های حوزه تولید و صنعت می‌کوشند که موجب اطمینان تولیدکنندگان به استانداردسازی شوند.

استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: دنیای امروز به سرعت در حال رشد و تعالی است و متوقف نمی‌شود و حتی از زمان نیز جلوتر حرکت می‌کند و از انواع ابزار برای ارتقا کمی و کیفی تولید در آن استفاده می‌کنند.

وی متذکر شد: متاسفانه ما در این حوزه ضعیف عمل می.کنیم و رشد کیفی‌مان در حد انتظار نیست؛ در بعضی حوزه‌ها مانند نانو فناوری و تولید رادیو داروها وضعیت بسیار خوبی داریم، اما غربی‌ها این را بر نمی‌تابند و می‌خواهند دستاوردهای ما را به نام خودشان بزنند.

 

پایان پیام/۶۰۰۳۴/س