جلسه انجمن میراث فرهنگی شهرستان بناب با حضور اعضای این انجمن در فرمانداری بناب برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب؛ صادق ولی نژند در این جلسه عملکرد اداره میراث فرهنگی شهرستان بناب را در ۶ ماهه نخست سال جاری تشریح کرد و گفت: این اداره امسال ۵۸۰ میلیون تومان برای تکمیل پروژه زیرساخت‌های گردشگری دیوار حائل رودخانه صوفی چای به طول ۶۵ متر، هزینه کرده است.

وی از اعطای تسهیلات کم بهره توسط این اداره خبر داد و افزود: تاکنون حدود ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای حمایت از مشاغل خانگی در این شهرستان وام تخصیص یافته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی بناب تعمیر و ساماندهی موزه صفوی با اعتبار ۵۰۰ میلیونی، اعطای سه پروانه تولید کارگاهی، ثبت آمار اشتغال ۷۰ درصدی در سامانه رصد، جلوگیری از حفاری های ممنوعه و ساماندهی تورهای غیر مجاز را از دیگر اقدامات مثبت این اداره نام بردند.

ولی نژند در عین حال تصریح کرد: با همکاری شهرداری خوشه مهر ساماندهی تپه این شهر در دستور کار قرار گرفته و تصمیم بر این شد که این مکان به پارک باستان شناسی تبدیل شود.

وی با گلایه از شهرداری بناب نسبت به بی‌تفاوتی برخی از مسائل گردشگری، اظهار داشت: وضعیت سرویس‌های بهداشتی اصلاً مناسب نبوده و زباله‌ها انباشته شده در اطراف پل پنج چشمه، زیبنده این شهر و آثار تاریخی آن نیست.

صادق ولی نژند حمایت از کارگاه ها و آموزشگاه‌های صنایع دستی شهرستان را از اولویت‌های اداره میراث فرهنگی عنوان کرد و گفت: ما با آغوش باز از طرح های گردشگری و بوم گردی استقبال می‌کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی بناب ایجاد بازار روز و نمایشگاه دائمی برای صنایع دستی و محصولات کشاورزی را از نیازهای اساسی این شهرستان دانست.

  • نویسنده : مهدی رهیده