رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما باید هوشیار باشیم تا دشمنان و فرصت‌طلبان نتوانند از این جنایات جهت بر هم زدن دوستی و برادری میان ملت‌ها سوءاستفاده کنند.

به گزارش انعکاس به نقل از خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف صبح امروز (چهارشنبه ۱۷ فروردین ماه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور گفت: لازم می‌دانم پیش از هر چیز جنایت رخ داده در حرم مطهر رضوی را محکوم کنم. این حادثه ناگوار و شهادت حجت‌الاسلام اصلانی، روحانی جهادی در مناطق محروم را به مردم خراسان و خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم و برای سایر مجروحین آرزوی سلامتی دارم.

قالیباف ادامه داد: باید به مسئولین مربوطه تأکید کنم پیگیری این اتفاقات ضروری است و این حادثه باید چه در داخل و چه در خارج کشور ریشه‌یابی شود البته این ریشه‌یابی آغاز شده و باید با جدیت بیشتری آن را پیش ببریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین باید نکته‌ای را به ملت عزیز و شریف ایران بگویم؛ همه ما باید هوشیار باشیم تا دشمنان و فرصت‌طلبان نتوانند از این قبیل جنایات در جهت بر هم زدن دوستی و برادری میان ملت‌ها سوءاستفاده کنند.

وی اظهار داشت: باید هوشیار باشیم و بدانیم که بسیاری از برادران افغان ما در راه دفاع از همین کشور در هشت سال دفاع‌مقدس در میدان‌های جنگ حضور یافتند، جنگیدند، به شهادت رسیدند و مجروح شدند و همه اینها را بدون هیچ مابه‌ازایی انجام دادند.

قالیباف بیان کرد: برادران افغان همچنین در بسیاری از موضوعات دیگر از جمله جبهه مقاومت حضور داشتند و سینه سپر کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ما هوشیار بوده و هوشیارتر نیز خواهد بود تا این کارهای شیطنت‌آمیز هرگز اثری در وحدت و یکپارچگی امت اسلامی نداشته باشد و به عزت مسلمین، عظمت و زنده بودن اسلام خدشه‌ای وارد نشود.